Šablona pro tvorbu animovaného flipbooku

Šablona flipbookPro zájemce je zde ke stažení šablona pro vytváření animace pomocí flipbooku

stáhnoutStáhnout šablonu flipbooku.

Šablona je ve formátu *.pdf a patrně se otevře v novém okně nebo panelu prohlížeče, pokud máte v počítači nainstalovaný Adobe Reader, což předpokládám, že znáte a máte.

Můžete ji tedy rovnou vytisknout, ale pokud nemůžete tisknout hned, uložte si ji kliknutím na Soubor -> Uložit stránku jako … nebo kliknutím na ikonku diskety  vlevo nad stránkou.

A jak tedy na tu animaci?

    1. Zapřemýšlejte nad tím, co vlastně chcete animovat: Má to být jen nějaká hýbající se věc? Má mít animace příběh?

Pro inspiraci můžete použít zážitky svých všedních dnů, navštívit svoje oblíbená místa na webu nebo si zadejte heslo FLIPBOOK do vyhledavače na yotube.com a můžete si prohlédnout tvorbu dalších lidiček.

  1. Když už víte, co budete dělat, ještě jednou potrapte hlavu a uvědomte si, jak se objekty (lidé, věci, …) hýbou a jak je tedy potřeba rozfázovat jejich pohyb do připravených políček.
  2. A hurá na kreslení. Každý kousek pohybu nakreslete pěkně zvlášt do svého políčka. Nakonec, když je hotovo, rozstříhejte šablonu na jednotlivá políčka, ty potom poskládejte na sebe podle čísel (jednička bude nahoře) a na straně, kde je číslo, sešijte papírky sešívačkou.
  3. Ne už žádné za čtvrté :).

Teď se už jen kochejte vlastním dílkem a nezapoměňte se jím pochlubit. Těším se a držím palce, ať to vyjde podle vašich přání.