‘Rady & návody’

Koutek animátora aneb Vše, co je potřeba pro tvorbu animace

Sobota, 6 února, 2010

Vše potřebné pro animaciAbychom mohli vytvořit animaci, potřebujeme hned na počátku tužku a papír, na který si zaznamenáme o čem animace bude a nějaké první nákresy, tedy vlastně první scénář. Pokud už scénář máme, pak se řídíme tím, kterou techniku animování jsme si vybrali. Nicméně lze řict, že k animované tvorbě se využívá prakticky cokoliv a zejména pak veškeré výtvarné pomůcky.

(Pokračování textu…)

Jak na animované filmy ve Windows Movie Maker 2. část: Vytváříme animovaný film

Sobota, 6 února, 2010

Návod na Movie Maker 2.částV první části návodu jsme se dozvědeli, kde program hledat a seznámili jsme se s pracovní plochou. Pusťme se tedy do tvorby první animace nebo rovnou krátkého animovaného filmu.

(Pokračování textu…)

Jak na animované filmy ve Windows Movie Maker 1. část: Seznámení s programem

Pátek, 5 února, 2010

Návod na Movie Maker, 1.částMovie Maker je šikovný program pro úpravu videí, tvorbu obrazových prezentací a velmi dobře se dá také využít pro vytváření animovaného filmu ze snímků, které jsme fotoaparátem pořídili. Zvládne upravovat obraz, přidat a upravit zvuk, titulky nebo přidat efekty přechodů mezi střihy.

V tomto článku se seznámíme s tím, kde Windows Movie Maker získáme, jak ho spustíme a také se seznámíme s jeho pracovním prostředím.

(Pokračování textu…)