‘Animace dětem’

„Důležitá je divácká výchova.“

Pátek, 8 dubna, 2011

Divácká výchovaTento výrok J. Barty1 je naprosto přesný. Tím, že se s krátkým animovaným filmem je možné setkat v podstatě pouze na festivalech animace, ztrácí český i slovenský divák ponětí o tom, že vůbec taková tvorba existuje.

(Pokračování textu…)

Časově tematické plány

Pátek, 8 dubna, 2011

Časově tematické plányV rámci diplomové práce jsem připravila dva časově tematické plány, kdy druhý je spíše výsledkem praktického ověření prvního.

Stáhnout

Stáhnout časově tematické plány.

(Pokračování textu…)

Co je to storyboard?

Čtvrtek, 24 března, 2011

StoryboardStoryboard je scénář animovaného filmu, slouží k zachycení myšlenky děje příběhu, který je zaznamenán v krocích na jednotlivých obrázcích. Musí být srozumitelný a snadno pochopitelný, protože je často základem pro práci celého týmu lidí.

(Pokračování textu…)

Seznámení s animací – fenakistoskop, flipbook

Čtvrtek, 24 března, 2011

Zadání - fenakistoskop a flipbookFenakistoskop (nebo také phenakistoskop) je kotouč, na kterém jsou při okraji rovnoměrně rozmístěny štěrbiny, mezi kterými jsou nakresleny fáze pohybu. Animace vzniká roztočením kotouče kresbami proti zrcadlu a pozorováním kreseb přes štěrbiny. Flipbook, kdysi nazývaný kineograph, je kniha nebo bloček obsahující na každém listě jednu ze série fází pohybu. Animace vzniká rychlým listováním. Fenakistoskop i flipbook jsou optickými hračkami pocházejícími z 19. století.

(Pokračování textu…)

Co je výtvarné zadání

Čtvrtek, 24 března, 2011

Výtvarné zadáníVýtvarné zadání je svým způsobem režijní scénář nebo také plán výukové hodiny, kterého se pedagog při vlastní výuce snaží držet.

(Pokračování textu…)